MODEL: STP75.000WB 📋 Copied!
Kenwood Steam Iron 2600W with Ceramic Soleplate, Auto Shut-Off, Anti-Drip, Anti-Calc, Self Clean, Continuous Steam, Steam Burst, Spray Function STP75.000WB
Sh137,500.00
1. Return Eligibility
Features:
- Large 300ml water tank capacity
- Angled water spray
- Adjustable steam and temperature control for different fabrics
- Non-stick soleplate for easy gliding and convenient to clean
- Vertical steam function to remove creases on hanging fabrics
- remove stubborn creases
- Anti-scaling system prevents scale from building up for better ironing performance
- Anti-drip function from preventing water droplets at low temperature
- Self clean function
Specifications:
- 2600 Watts
- 350Ml Water Capacity
- Ceramic Plate
- 140G Steam Power
- 45G/Min
- Eco Function
- Auto Shut-Off
Capacity:
- Capacity – tank: 350ml
| Brand | KENWOOD |
|---|
Features
- Type Split Wall – Mounted Air Conditioners
- Capacity (BTU) 9000 {1} HP
- LOW VOLTAGE RUNNING YES
- RECOMENDED ROOM SIZE 3*3 METERS
65 in stock
General Specifications:
• Brand: Hisense
• Model: AS-36UR4SDK00
• Type: Split Air Conditioner (Indoor and Outdoor Units)
Feature
- Smart running
- Healthy filters
- Easy maintenance
- Non-inverter
38 in stock
General Specifications:
• Brand: Hisense
• Model: AS-30UR4SDK00
Cooling & Heating Capacity:
• Cooling Capacity: 30,000 BTU (British Thermal Units)
• Heating Capacity: 30,000 BTU
75 in stock
- Air Purifying System
- High Head Drain Pump
- Auto Changeover
- Low Standby Power
- Auto Restart
- Child Lock Function
- Easy-To-Clean Air Filter
- Two Thermistor Control
- Optimal Air Distribution
- Auto Cleaning
- Quiet Operation
- Healthy Dehumidification
- 4-Way Auto Swing
Feature
- Air Flow Indoor: 800 M3/H
- Noise Level Indoor (H/L) DB(A): 46/35
- Noise Level Outdoor DB(A): 55
99 in stock
- Air Purifying System
- High Head Drain Pump
- Auto Changeover
- Low Standby Power
- Auto Restart
- Child Lock Function
- Easy-To-Clean Air Filter
- Two Thermistor Control
- Optimal Air Distribution
- Auto Cleaning
- Quiet Operation
- Healthy Dehumidification
- 4-Way Auto Swing
4 special sleep programs
Smart mode
4D Auto Swing
Horizontal and vertical blinds are checked independently.
100 in stock