MODEL: 65QNED756RB 📋 Copied!
LG 65″ Colour Technology QNED TV, QNED75R series, WebOS Smart AI ThinQ, Magic Remote, 3 side cinema, HDR10, HLG, AI Sound Pro (5.1.2ch), 2 Pole stand, 65QNED756RB
Sh3,188,950.00
1. Return Eligibility
Key Features:
- Pure coloer with Nano Color Pro ,Nano Black suported by Local Dimming technology
- α5 AI Processor Gen6 with AI 4K upscaling
- ThinQ AI webOS Smart TV with Magic Remote
- Unlimited Gameplay with HGiG , ALLM , HDMI 2.0 eARC , Game Optimizer
Key Specs
Display Type
4K QNED
Refresh Rate
60Hz Native
Wide Color Gamut
QNED Color
Picture Processor
α5 AI Processor 4K Gen6
HDR (High Dynamic Range)
HDR10 / HLG
Audio Output
20W
Speaker System
2.0 channel
TV Dimensions without Stand (WxHxD)
1452 x 839 x 44.3
TV Weight without Stand
24.5
PICTURE (DISPLAY)
Display Type4K QNED
Display Resolution4K Ultra HD (3,840 x 2,160)
Backlight TypeEdge
Refresh Rate60Hz Native
Wide Color GamutQNED Color
PICTURE (PROCESSING)
Picture Processorα5 AI Processor 4K Gen6
AI Upscaling4K Upscaling
Dynamic Tone MappingYes
AI Brightness ControlYes
HDR (High Dynamic Range)HDR10 / HLG
FILMMAKER MODE™Yes
Dimming TechnologyLocal Dimming
GAMING
HGIG ModeYes
Game OptimizerYes (Game Dashboard)
ALLM (Auto Low Latency Mode)Yes
ACCESSIBILITY
High ContrastYes
Gray ScaleYes
Invert ColorsYes
DIMENSIONS AND WEIGHTS
TV Dimensions without Stand (WxHxD)1452 x 839 x 44.3
TV Dimensions with Stand (WxHxD)1452 x 906 x 295
Packaging Dimensions (WxHxD)1600 x 970 x 172
TV Stand (WxD)1167 x 295
TV Weight without Stand24.5
TV Weight with Stand24.9
Packaging Weight30.9
VESA Mounting (WxH)300 x 300
AUDIO
AI SoundAI Sound Pro (Virtual 5.1.2 Up-mix)
Clear Voice ProYes
LG Sound SyncYes
Sound Mode ShareYes
Simultaneous Audio OutputYes
Bluetooth Surround ReadyYes (2 Way Playback)
Audio Output20W
AI Acoustic TuningYes
Speaker DirectionDown Firing
Speaker System2.0 channel
Audio CodecAC4, AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X (Refer to manual)
CONNECTIVITY
HDMI Audio Return ChanneleARC (HDMI 2)
Bluetooth SupportYes (v 5.0)
Ethernet Input1ea
Simplink (HDMI CEC)Yes
SPDIF (Optical Digital Audio Out)1ea
HDMI Input4ea (supports eARC, ALLM as specified in HDMI 2.1)
RF Input (Antenna/Cable)2ea
USB Input2ea (v 2.0)
Wi-FiYes (Wi-Fi 5)
SMART TV
Sports AlertYes
Operating System (OS)webOS 23
ThinQYes
Family SettingsYes
USB Camera CompatibleYes
Full Web BrowserYes
Room to Room ShareYes (Receiver)
Intelligent Voice RecognitionYes (Arabic/Turkiyish)
Smartphone Remote AppYes (LG ThinQ)
Magic Remote ControlBuilt-In
POWER
Power Supply (Voltage, Hz)AC 100~240V 50-60Hz
Standby Power ConsumptionUnder 0.5W
ACCESSORIES INCLUDED
RemoteMagic Remote
Remote Control BatteriesYes (AA x 2EA)
Power CableYes (Detachable)
| Brand | LG |
|---|---|
| TV Display Technology | QNED |
| TV Platform | WebOS (LG) |
| TV Resolution | Ultra HD (4K) |
| TV Size | 61 – 70 inch |
Features:
- 18,000BTU
- Inverter
- Auto Cleaning
- Quiet Operation
- Healthy Dehumidification
- 4-Way Auto Swing
89 in stock
- Quick cooling, powerful heating
- Multi-angle air intake
- 24-hour timer
- Sleep operation function
- Independent dehumidifying function
4 special sleep programs
Smart mode
4D Auto Swing
Horizontal and vertical blinds are checked independently.
100 in stock
Features
- Type Split Wall – Mounted Air Conditioners
- Capacity (BTU) 9000 {1} HP
- LOW VOLTAGE RUNNING YES
- RECOMENDED ROOM SIZE 3*3 METERS
65 in stock
- Air Purifying System
- High Head Drain Pump
- Auto Changeover
- Low Standby Power
- Auto Restart
- Child Lock Function
- Easy-To-Clean Air Filter
- Two Thermistor Control
- Optimal Air Distribution
- Auto Cleaning
- Quiet Operation
- Healthy Dehumidification
- 4-Way Auto Swing
99 in stock
General Specifications:
• Brand: Hisense
• Model: AS-36UR4SDK00
• Type: Split Air Conditioner (Indoor and Outdoor Units)
- Capacity(BTU) – 22000BTU
- LOW VOLTAGE RUNNING – Yes
- COPPER PIPE CONDENSER – Yes
- RECOMENDED ROOM SIZE – 6 *6 METERS
- GAS – R410
Feature
- Smart running
- Healthy filters
- Easy maintenance
- Non-inverter
38 in stock