MODEL: KD-65X85L 📋 Copied!
Sony Bravia 65″ Full Array LED TV HDR 4K Ultra HD Smart Google KD-65X85L
Sh4,502,250.00
1. Return Eligibility
PICTURE QUALITY
High-speed sports are smooth, clear, and blur-free on the X85L.
SOUND QUALITY
DESIGN
THEMED CONTENT
UX
BRAVIA CORE
Features
Contrast that feels real
Big on bass,touches your heart
Entertainment you love. With help from Google.
Slim styling. Narrow bezel. All immersion.
Love entertainment.Love the planet.
Camera covered,privacy protected
Entertainment for the environment
Optimising brightness and power consumption
Auto Power Saving
Flush Surface.Undisturbed viewing.
2-way stand,smart and versatile
Slim T-shape Wedged Stand
- Model: KD-65X85L
- Brand: Sony
- Color: Black
- Resolution: 4K (3840 x 2160)
- Screen Size: 65 inch
- Refresh Rate: 100 Hz
- Dolby: Yes
- Audio Output Power: 20 Watts
- Wi-Fi Connectivity: Yes
- Bluetooth: Bluetooth 4.2
- HDMI: 4
- USB Slots: 2
- Video Connectivity: Yes
- RF Connection Input(s): 1 RF (Terrestrial/Cable) Connection Input(s)
- Digital Audio Output(s): 1 Optical
- Headphone Out: Yes
- Network Connectivity : Yes
- Ethernet connection: Yes
- Wall Mount VESA (A x B): 300 x 300 mm
- OS: Android TV
- Processor: 4K HDR Processor X1
- Dimensions (W x H x D) with Stand: 1447 x 907 x 336 mm
- Dimensions (W x H x D) without Stand: 1447 x 832 x 57 mm
- Package Dimensions: 1576 x 1015 x 169 mm
- Package weight: 33 kg
- Depth: 336 mm
- Height: 907 mm
- Width: 1447 mm
| TV Platform | Android TV (Google) |
| TV Resolution | Ultra HD Premium (4K HDR) |
| TV Size | 61 – 70 inch |
Features
- Air Purifying System
- High Head Drain Pump
- Auto Changeover
- Low Standby Power
- Auto Restart
- Child Lock Function
- Easy-To-Clean Air Filter
- Two Thermistor Control
- Optimal Air Distribution
- Auto Cleaning
- Quiet Operation
- Healthy Dehumidification
- 4-Way Auto Swing
99 in stock
4 sleep modes
4 special sleep programs
smart mode
4D Auto Swing
Horizontal and vertical blinds are checked independently.
- Air Purifying System
- High Head Drain Pump
- Auto Changeover
- Low Standby Power
- Auto Restart
- Child Lock Function
- Easy-To-Clean Air Filter
- Two Thermistor Control
- Optimal Air Distribution
- Auto Cleaning
- Quiet Operation
- Healthy Dehumidification
- 4-Way Auto Swing
- Quick cooling, powerful heating
- Multi-angle air intake
- 24-hour timer
- Sleep operation function
- Independent dehumidifying function
- Type Split Wall – Mounted Air Conditioners
- Capacity (BTU) 9000 {1} HP
- LOW VOLTAGE RUNNING YES
- RECOMENDED ROOM SIZE 3*3 METERS
65 in stock
Inverter Technology: Allows energy-efficient operation with variable speed control.
• Automatic Restart: Restarts with the previous settings after a power outage.
• Timer Function: Programmable to turn on/off at specific times.
• Quiet Operation: Designed to minimize noise for better comfort.
• Advanced Air Filtration: Multi-layered filters to ensure clean air circulation.
Additional Features:
• Humidity Control: Helps maintain comfortable humidity levels.
• Multiple Fan Speed Settings: Different levels of airflow control for comfort.
4 special sleep programs
smart mode
General Specifications:
• Brand: Hisense
• Model: AS-30UR4SDK00
• Type: Split Air Conditioner (Indoor and Outdoor Units)
Cooling & Heating Capacity:
• Cooling Capacity: 30,000 BTU (British Thermal Units)
• Heating Capacity: 30,000 BTU
75 in stock