MODEL: KD-65X80K 📋 Copied!
Sh3,951,400.00
1. Return Eligibility
Breathtaking colours make everything so real
Super 4K resolution, whatever you’re watching
Hear high-quality sound
Experience the thrills of the theatre
Just say what you want to see with voice search
Supreme pictures and sound, whatever the environment
Discover new ways to enjoy TV with BRAVIA CAM
Enjoy video chat with friends and family on the big screen
Renew, recycle and reduce, designed for the environment
- SCREEN SIZE (INCH, MEASURED DIAGONALLY): 65" (64.5")
- STAND WIDTH (STANDARD POSITION): 47.56 inch (1,208 mm)
- WEIGHT OF PACKAGE CARTON (GROSS): 70.5 lb (32 kg)
- WEIGHT OF TV WITHOUT STAND: 47.8 lb (21.7 kg)
- VESA® HOLE PITCH(W X H): 11.81 x 11.81 inch (300 x 300 mm)
- DIMENSION OF TV WITHOUT STAND (W X H X D): 57.17 x 32.91 x 2.83 inch (1,452 x 836 x 72 mm)
- DIMENSION OF TV WITH STAND (STANDARD POSITION) (W X H X D): 57.17 x 35.63 x 13.31 (1,452 x 905 x 338 mm)
- WEIGHT OF TV WITH STAND: 49.8 lb (22.6 kg)
- DIMENSION OF PACKAGE CARTON (W X H X D): 62.52 x 37.99 x 7.24 inch (1,588 x 965 x 184 mm)
- SCREEN SIZE (CM, MEASURED DIAGONALLY): 164 cm
- HDCP: HDCP 2.3 (for HDMI™ 1/2/3)
- USB DRIVE FORMAT SUPPORT: FAT16/FAT32/exFAT/NTFS
- COMPONENT VIDEO (Y/PB/PR) INPUT(S): No
- HDMI INPUTS TOTAL 4 side (4 Side)
- VARIABLE REFRESH RATE (VRR) -
- COMPOSITE VIDEO INPUT(S): 1 (Side, Mini jack)
- RS-232C INPUT(S): 1 (Side)
- SUBWOOFER OUTPUT(S) -
- DIGITAL AUDIO OUTPUT(S): 1 (Side)
- AUTO LOW LATENCY MODE: Yes (for HDMI™3/4)
- IF (SATELLITE) INPUT(S): No
- USB HDD RECORDING: No
- HDMI AUDIO RETURN CHANNEL (ARC): Yes (eARC/ARC)
- RF (TERRESTRIAL/CABLE) CONNECTION INPUT(S:) 1 (Side)
- HEADPHONE OUTPUT(S) -
- WI-FI FREQUENCY: 2.4 GHz/5 GHz (for Wi-Fi Direct: 2.4 GHz Only)